in

Yalnızlığa Alıştığınızda Olan 9 Şey

1. Rahat edersiniz. Yalnızlık en büyük korkunuzdu, artık öyle değil. Sanki en büyük korkularınızdan birini aşmışsınız ve düşüş o kadar da kötü değilmiş. artık hissetmiyorsun . Yalnızlık düşüştür, ilk başta canınızı yakar ama ne kadar çok alışırsanız o kadar az acıtır.

 2. Başkalarını aramıyorsunuz. Yalnızlığa alıştığınızda, onunla mücadele etme dürtüsüne sahip değilsiniz. Bu konuda bir şeyler yapmak isteyerek uyanmıyorsunuz, çünkü artık seni canlı canlı yemiyor. Yani yeni ilişkiler veya arkadaşlıklar aramak için çok fazla çaba sarf etmiyorsunuz. Sana gelene kadar bekliyorsun, çünkü biri sana yolu göstermedikçe yalnızlığından nasıl kurtulacağını bilmiyorsun.

3. Kendinizle bir ilişki kurarsınız. Kelimenin tam anlamıyla, kendinize motivasyon notları bile bırakabilir, iletişim becerileriniz üzerinde çalışabilir, kusurlarınızı kucaklayabilir ve kendinizi anlamaya çalışabilirsiniz. Tek başına iki kişi için çaba harcıyormuşsunuz gibi geliyor ve bu bir şekilde size mantıklı geliyor. Her nasılsa artık tuhaf değil.

4. İnsanların ne düşündüğü konusunda hiç umursamıyorsunuzYalnız yemek yerken ya da yalnız sinemaya giderken insanlar size komik bakışlar atınca umursamayı bıraktın. 10 tane bakkal poşeti taşıdığınızda ya da tek başınıza barda bir içki aldığınızda insanların ne düşüneceği konusunda endişelenmeyi de bıraktınız. Yalnızlığınızı bir kez kucakladıysanız, kimse size bu konuda kötü hissettiremez.

5Bir takımın parçası olmanın nasıl bir his olduğunu unutursunuzEn son birisinin size bir konuda yardım etmeyi teklif ettiği zamanı hatırlamıyorsunuz. Nasıl bir arada yaşayacağınızı unutuyorsunuz çünkü her şeyi tek başınıza yapıyorsunuz ve teselli buluyorsunuz. Geçmişte,  insanlardan yardım istemek bir şekilde sizi hayal kırıklığına uğratmıştı.

6Kendinizi daha iyi tanıyacaksınız. Gerçekten hiç kimse için ödün vermeyecek ya da hayatınızı başka birinin etrafında inşa etmeye çalışmayacaksınız. Kendi kararlarınızın efendisi olacaksınız ve ne tür bir insan olmak istediğinizi bilmek için daha derine inmeniz, daha çok kendiniz üzerine düşünmeniz ve ruhunuzu araştırmanız gerekecek.

7Kalp kırıklığından kaçınırsınız. Kendi başınıza olmaya alıştığınızda, boşluğu sahte romantizm veya boş ilişkilerle doldurmaya çalışmazsınız çünkü zaten onu başka aktivitelerle dolduruyorsunuz.Yani, sırf yalnız kalmak istemediğiniz için, doğru olmayan bir insanla birlikte olarak kendi kalbinizi kırma riskiniz yok.

8. Bırakmayı öğrenirsiniz. Yalnızlıktan kurtulmak için mücadele ettiğin günleri ve bunun nasıl geri teptiğini hatırladığın için kaderini kontrol etmeyi bıraktın. Belki Tanrı, henüz bilmediğin bir nedenle yalnız kalmanı istiyor, ama her iki durumda da, bırakmayı öğrenmek muhtemelen kendiniz için yapabileceğiniz en iyi iyiliklerden biridir.

9. Öz güveninizi artırır. Hiç kimseden onay beklemiyorsunuz, yalnızlığı ‘istenmeyen’ veya ‘sevilmeyen  ile ilişkilendirmiyorsunuz Şu anda tam olarak ihtiyacın olan şeyin bu olduğuna inanmaya başlıyorsun ve eğer bu değişirse, doğru nedenlerle bir karar verdiğini, her zaman kendi başına yaşayabileceğini ve yalnız kalmanın tadını çıkarabileceğini bilirsin. mutsuz…

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haluk Levent – Anlamadın – Akor

Bu Konuşan Kuzgun İnanılmaz