in

Mutlu Bir Çiftin 11 Basit Sırrı

Bir ilişkide mutluluk her zaman kolay olmaz. Ancak iki kişinin çok fazla çaba harcamadan bunu başardığı nadir durumlar da vardır. Bunun nedeni ruh ikizi olduklarını ve kaderlerinin kendilerine ait olduğunu düşünmeleridir. Fakat çoğu zaman durum bunun tam tersidir.

Dünyanın en mutlu çiftleri, birinin diğerinin eksikliğini tamamladığı bir birlik içinde güçlenmiş iki kişiden oluşur; bir bulmacanın benzersiz parçaları gibi mükemmel bir şekilde birbirine uyan ve farklı özelliklerden oluşan bir ortaklık.

Kulağa gerçek olamayacak kadar iyi gelebilir, ancak bu makale aşktaki bu ironiyi anlamanıza yardımcı olacak. Çiftlerin ilişkilerinde ne kadar mutlu olduklarını ve bunu nasıl sürdürdüklerini bilmek istiyorsanız, bu liste tam size göre.

İşte mutlu bir çiftin öğrenmeniz gereken basit sırları:

1. Birbirlerini güldürmeyi severler

Mizah, en sıkıcı konuşmalara bile renk kattığı için mutlu bir ilişkide önemli bir rol oynar.

2. Her zaman kendilerini neyin rahatsız ettiğini birbirlerine açıkça ifade ederler

Gerçek duygularını saklamazlar ve her zaman karşı tarafta kendilerini neyin rahatsız ettiğini açıkça belirtirler. Birbirleri için nasıl hissettiklerine gelince açıklık ve şeffaflık, asla hafife alınamayacak iki önemli unsurdur.

3. Hata yapmaktan korkmazlar

Başarısızlık ve hata yapma korkusu, bir çiftin yalnızca ilişkilerini değil, aynı zamanda bireysel hayatlarında da kendi yeteneklerini geliştirme potansiyelini  sınırlayabilir. Mutlu çiftler, hem kusurlu olduklarını hem de kusurlarının bilincinde olmanın kendilerini geliştirmelerine yardımcı olabileceğini bilirler.

4. Sohbetlerde kaliteyi sıklığa tercih ederler

Mutlu bir çift olabilmek için günün her dakikasında konuşmak ve iletişim halinde olmak zorunda değilsiniz. Mutlu çiftler sürekli olarak gereksiz sohbetlerle meşgul olmaktansa, sadece bir veya iki saat birlikte olmayı, kaliteli zaman geçirmeyi ve önemli olan şeyler hakkında konuşmayı tercih ederler.

5. Ne zaman hayır diyeceklerini bilirler

Neyin daha önemli olduğunu bilirler ve karşıdakini hayal kırıklığına uğratmak anlamına gelse bile her zaman hayır deme cesaretine sahiptirler. Birbirlerini tanıma sürecinin bir parçası olarak anlaşmazlıklara ve itirazlara saygı duyarlar. Bunun nedeni, her ikisinin de kendi yöntemleriyle benzersiz olduklarını bilmeleridir.

6. Günlerinin sıkıcı olmasına izin vermezler

Nasıl eğleneceklerini bildikleri için can sıkıntısının hakim olmasına izin vermezler. Mutlu çiftler, en sessiz öğleden sonraları veya en tembel sabahlarda bile ne yapacaklarını bilirler. Günlerinin sıkıcı anlarla dolu olmasına izin vermezler ama aynı zamanda sessizliği paylaşmanın  ve bireysel yalnızlığın öneminin farkındadırlar.

7. Söz vermezler – Sadece yaparlar

Mutlu çiftler, tutabileceklerini bilseler bile söz vermezler. Sadece yapmak istediklerini yaparlar ve gerçekleştirirler. Birbirlerine ait oldukları sürece, yüreklerini ortaya  koyar ve her şeyi başarabileceklerine dair bu güvene sahiptirler.

8. Birbirlerine karşılıklı saygı duyarlar

Birbirlerine bir insan olarak, sevgiyi, özgürlüğü ve mutluluğu hak eden bir birey olarak saygı duyarlar. Bir ilişkinin parçası olarak kendilerinin eşit derecede doğru kararları verebileceklerini düşünürler.

9. Rahat ettikleri durumlardan kolaylıkla vazgeçebilirler

Birlikte veya ayrı olarak, rahat ettikleri alanlarının dışına çıktıklarında olabileceklerden korkmazlar. Başka bir deyişle, hayatın kendilerine getirdiği beklenmedik zorluklardan korkmazlar. Aksine, yeni zorluklara göğüs germek ve yeni ufuklar keşfetmek için heyecanlanırlar.

10. Ne istediklerini ve nasıl elde edeceklerini bilirler

Neyi amaçlaladıklarını ve neyi  istediklerini tam olarak bilirler ve her ikisi de hedeflerine ya çift olarak ya da bireysel olarak ulaşabilirler.

Nereden başlayacaklarını bilirler ve başarısızlık korkusu olmadan hayallerini takip etme gücüne sahiptirler. Başarısız olurlarsa, her zaman birbirlerinin omuzlarında ağlayabileceklerini bilirler.

11. Çok iyi arkadaştırlar

Onlar sadece romantik bir ilişki içinde sevgili değildirler, güçlü ve ebedi bir dostluk bağları da vardır. Aşkın bir ilişkiyi sürdürmek için yeterli olmadığını bilirler . Aynı zamanda birbirlerinin sırdaşıdırlar. Hayat zorlaştığında birbirlerinin sığınağı olurlar.

Umarım bu makale mutlu bir çiftin ilişkisini tam olarak anlamanıza yardımcı olur. Unutmayın, mutluluk bir seçimdir ve bir hedef değil, bir süreçtir. Her gün bunun üzerinde çalışmalı ve her anın tadını çıkarmayı öğrenmelisiniz. Acele etmeyin, sadece hissedin.

Ne düşünüyorsun?

By Ayda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barış Manço – Yine Yol Göründü Gurbete – Akor

Bu Ünlü Resimlerdeki Gizli Yüzleri Bulabilir Misiniz? Yakından Bakın