in

LoveLove

Hayatınızı Dolu Dolu Yaşamak İçin Kabul Etmeniz Gereken 15 Rahatsız Edici Gerçek

1. Başarısızlıklar kaçınılmazdır. Birden çok kez başarısız olacaksınız ve bazı başarısızlıklar vazgeçmek istemenize neden olacaktır. Başarısızlık, başarıya giden tek yoldur ve asla sonuçlarla ilgili değildir; her zaman yeniden ayağa kalkıp tekrar denemektir.

2. Güvendiğiniz insanlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Sevdikleriniz de dahil olmak üzere diğer insanlardan asla çok fazla beklentiniz olmasın. Uzun süreli bir ilişkiye sahip olmanın tek anahtarının ödün vermek ve karşılığında hiçbir şey beklemeden vermek olduğunu unutmayın.

3. Aşık olmak her zaman savunmasız olmakla birlikte gelir. Aşık olmak, diğer insanlara kalbinizi kırmamaları için güvendiğiniz anlamına gelir ama kalbinizi kırmayacaklarının hiçbir garantisi yoktur. Korkmayın, kalbiniz ne olursa olsun kendini iyileştirmek için tasarlandı.

4. Bırakmak, ustalaşman gereken bir beceridir. İnsanların kalmasını sağlayamayacağınızı ve hayatınız boyunca birçok geçici insanla tanışacağınızı unutmayın. Hayatınıza ait olan insanların size doğru geri çekileceğini ve kalmayı seçeceğini unutmayın.

5. Her zaman ana akım olanla gitmek zorunda değilsiniz. İnsanların neye inandıklarını kabul etmek ya da ne yaptıklarını takip etmek zorunda değilsiniz. Ana akım olana karşı çıkmak cesaret ister, ancak kendi mutluluğunuz ve iyiliğiniz için buna değecektir.

6. Hayat neredeyse hiç planlandığı gibi gitmeyecek. Plan yapmak yerine hedefler koymaya çalışın ve zaman çizelgesine çok fazla beklenti koymayın. Evren, hayatınız için en iyi planlara sahip. Sadece ona güvenmeli ve her şeyin olması gerektiği gibi olmasına izin vermelisin.

7. Koşullarınız dahil her şey geçicidir. Öyleyse, hayatınızın en alt noktasındayken endişelenmeyin çünkü durumunuz er ya da geç değişecek. Dünyanın tepesindeyken de aynı şey oluyor; ayaklarınızı yerde tutun çünkü en iyi anlarınız sonsuza kadar sürmeyecek.

8. İnsanların da sizin kadar kafası karışmış durumda. Ve nasıl doğru yaşanacağını biliyormuş gibi davranıyorlar. Herkes kendi dünyasında mücadele ettiği ve savaştığı için hayatınızı başkalarıyla karşılaştırmanın bir faydası yok. Hiç kimsenin hayatının Instagram beslemeleri kadar mükemmel olmadığını asla unutmayın.

9. Kendinizi affetmek hayatınızdaki en büyük zorluk olacaktır. Zaman zaman hatalar yapacağınız gerçeğini kabul edin. Tüm eylemlerinizin sonuçları vardır ve bu sizin için tamamen sorun değil çünkü öğrenmeniz ve kendinizi keşfetmeniz için tek yol bu.

10. Asla herkesi sizin gibi yapamazsınız. Kendinizi Nutella kavanozuna dönüştürseniz bile. Seni yine de yargılayacaklar, bu yüzden başkalarının huzurunu bozmadığı sürece sevdiğin şeyi yap.

11. Duygularınızı gizlemek sadece işleri karmaşıklaştırır. Ve dramın kaynağı olabilir. Çözmenin tek yolu, onu nasıl kabulleneceğini ve etkili bir şekilde ifade edebileceğini öğrenmektir. Duygularınız, onları inkar etmek yerine kontrol ettiğiniz sürece her zaman geçerlidir.

12. Konfor alanınızdan çıkmak, büyümeniz için tek yoldur. Ve sahip olabileceğiniz en kötü deneyim olabilir. Ancak, kendi korkularınızı ve güvensizliklerinizi yenme konusunda sayısız dersler alacaksınız.

13. Her zaman hak ettiğiniz şeyi çekeceksiniz. Çünkü tesadüf diye bir şey yoktur; hayatınızda olan her şey eylemlerinizin sonucudur. Her başarının arkasında her zaman sıkı bir çalışma olacaktır.

14. Endişelenmek ve kendinizden şüphe etmek sizi hiçbir yere götürmez. Ve sizi sadece bitmeyen bir aşırı düşünme döngüsüne götürecektir. Rahatlayın, insanlar hayatta kalmak için tasarlandı, bu yüzden endişelenmeyin. İyi olacaksın.

15. Kendinizden başka kimseye güvenemezsiniz. Çünkü diğer herkes hayatlarını en iyi şekilde değerlendirmekle meşgul ve siz de yapmalısınız. Başkalarına yardım etmeden önce kendi kahramanın olmayı öğrenmeli ve önce kendini kurtarmalısın. Bu dünyaya tek başına geldiğin ve yalnız öleceğin gerçeğini kabul et. Ancak, yalnız kalmak sorun değil, çünkü evren nimetlerini vermekten asla vazgeçmiyor. Keşke onu fark edip kucaklasan..

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Sonraki Salgın Fabrika Çiftliklerinden Gelebilir

Haluk Levent – Güneşin Battığı Sahilde – Akor