in

Betty White 99. Doğum Gününden Önce Tavsiye Verdi: “Kendinizi Çok Ciddiye Almayın.”

Betty White… Televizyon ve film dünyasında unutulmaz rolleri olan ve izleyicilerin gözlerini kamaştıran yıldız. Neler yok ki? Mary Tyler Moore Show, The Golden Girls (Altın Kızlar), Hot in Cleveland  ve niceleri…

Betty, anlaşılır bir şekilde, geçen yıl sağlık krizinden dolayı pasif kaldı. 98 yaşında bir insan için hala çok aktif bir kariyeri var, ancak sağlık kriziyle ilgili endişeler onu biraz yavaşlamaya zorladı.

Betty’yi yavaşlatabilirsin, ama onun ölümsüz ruhunu durduramazsın. Oyuncu geçtiğimiz günlerde People dergisiyle hayatı ve kariyeri hakkında sohbet etti. Ayrıca pozitifliğin gücünden, pozitif kalmayı nasıl başarabildiğinden ve çok gülmenin uzun ve başarılı yaşamının anahtarı olduğundan bahsetti.

Betty White olmadan son seksen yılda Hollywood’u hayal etmek zor. Gerçi neredeyse olacakmış. The Oak Park, Illinois’te ilk olarak bir park bekçisi olmayı hayal etmiş. O sırada kadınların iş tutmasına izin verilmeyince, bu durum Betty’yi oyunculuk ve komedi yoluna sürüklemiş.

Betty, The Mary Tyler Moore Show’daki Sue Ann Nivens rolünden The Golden Girls’teki Rose Nylund’a ve çok daha fazlasına kadar komedi pratiğiyle büyük beğeni topladı. Komik mizah anlayışı onu daha da sevdirdi.

“İyi bir sağlıkla kutsanmış durumdayım, bu yüzden 99 yaşına girmek 98 yaşına girmekten farksız.”

Betty’ye bu yaşına kadar neyi devam ettirdiği soruldu.

“Bir espri anlayışı” diye paylaştı.

“Kendini fazla ciddiye alma. Başkalarına yalan söyleyebilirsin – benim yapacağımdan değil – ama kendine yalan söyleyemezsin.”

Uzun ve mutlu bir yaşam sürmek için verdiği tavsiyeler aynı zamanda mizah da içeriyor.

“Sadece olumlu tarafa bakıyorum ve olumsuz tarafa takılmıyorum. Negatif olmak çok fazla enerji tüketiyor. Ayrıca beni her zaman meşgul eden iyi bir menajere sahibim.”

Ne düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayna – Gitme Kal Diyemedim – Akor

Ayna – Yağmur – Akor